Įvyko antri “Deramo darbo ir socialinio dialogo” mokymai

Deramo-darbo-mokymai-spalio-8-9-dienomis1

Tęsiant Norvegijos finansinio mechanizmo Visuotinio deramo darbo ir trišalio dialogo skatinimo fondo bendrai finansuojamą projektą „Trišalio dialogo skatinimas Lietuvoje Jonavos rajone“, Trakų rajone, kaimo turizmo komplekse spalio 8-9 dienomis vyko “Deramo darbo ir socialinio dialogo” mokymai skirti antrai dalyvių grupei.

partneriu-logo

Mokymuose dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, vicemeras Vytautas Venskūnas, savivaldybės tarybos nariai Vladas Sakalauskas, Vytautas Stalioraitis, Bronislovas Liutkus ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Lineta Jakimavičienė.

Jonavos darbdavius mokymuose atstovavo Jolita Peleckienė ir Rasma Gudonavičienė iš Jonavos verslininkų darbdavių asociacijos, Dalia Sinkevičienė iš Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos skyriaus, Jonavos kultūros namų direktorė Gintarė Vaicekavičiūtė, VšĮ Jonavos ligoninės direktorės pavaduotojas Gediminas Ramanauskas ir Rūta Stepaitytė iš VšĮ “Jonavos turizmo ir verslo informacijos centro.

Taip pat dalyvavo Jonavos rajono Sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Artūras Šalaševičius, Rasa Laurinavičienė ir Evelina Šimanskienė iš UAB “ Jonavos paslaugos” profesinės sąjungos, Algirdas Mikėnas iš Achemos darbuotojų profesinės sąjungos, UAB „Iremas“ pirminės organizacijos, Ingrida Tunkevičienė iš Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Jonavos sk. Jonavos kultūros centro profesinės sąjungos, Virginija Kubilienė ir Vitalija Zigmantavičienė iš Achemos darbuotojų profesinės sąjungos ir Rolandas Glinskas iš AB “Jonavos autobusai” darbininkų sąjungos.

Pirmą mokymų dieną doc. Dr. Daiva Petrylaitė mokymų dalyvius supažindino su Trišalio socialinio dialogo teisinio reguliavimo pagrindais, kalbėjo apie darbuotojų ir darbdavių atstovavimą socialinėje partnerystėje bei pristatė kolektyvinių derybų ir kolektyvinių sutarčių aktualijas.

Antra dieną lektorė Silvija Petrošiūtė-Gailiuvienė mokė kaip sėkmingai derėtis, komunikuoti tarp komandos narių.

Abi dienas vyko darbas grupėse, buvo atliekami testai bei sprendžiamos praktinės užduotys.

Mokymai surengti įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo Visuotinio deramo darbo ir trišalio dialogo skatinimo fondo bendrai finansuojamą projektą „Trišalio dialogo skatinimas Lietuvoje Jonavos rajone“, kurio tikslas – plėtoti trišalio dialogo instrumentus, siekiant sustiprinti socialinę partnerystę Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje ir įkurti Trišalę tarybą prie Jonavos rajono savivaldybės.

Parašykite komentarą